Missing Privacy  Support us:
X
Напредно пребарување
Гледајте филмови со преводи користејќи го OpenSubtitles player. Софтверот е бесплатен и работи во Windows.
Hide ads

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe Македонски преводи (2005) 1CD srt

film

Купувај на Amazon

Детали за преводот

Преземи
Thanks

Rate quality of subtitles

Rate QUALITY of subtitles with 1 point (bad)  Rate QUALITY of subtitles with 3 point (poor)  Rate QUALITY of subtitles with 5 point (okay)  Rate QUALITY of subtitles with 7 point (good)  Rate QUALITY of subtitles with 10 point (excellent)

Коментар

Име на фајлот со преводотChronicles of Narnia_MAKEDONSKI.srt (47871бајти) прикажи преглед

Коментар на додавачотwww.mkd-titlovi.niceboard.com
Име на издавачотХрониките на Нарниа23.976 FPS
Додавачlogannn @ . преземени16444x () . Избриши од омилениДодади во омилени . Точни преводиТочни преводи

Uploaded from BSPlayer v2.57 developed by bst2

Коментар

Пријави сеиспрати коментари.

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe преводи Македонски
Име на издавачот#CD ДодадениПреземениРејтинг на преводотДодавач
Chronicles of Narnia_MAKEDONSKI1CD38x 0.00titlovic
Интересни линкови
Сите преводи за овој филм на овој јазикСите преводи за овој филм
Сите преводи од овој корисникПобараување за овој превод од друго реализирање
За филмот:За филмот @ http://www.imdb.comНајди фајл:The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe watch online for freeThe Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe downloadDownload warez
Реализирање:Реализирање @ http://www.btarena.orgРеализирање @ http://nfo.raidrush.wsОфицијален сајт:Official site
Трајлери:Трајлери @ http://www.imdb.comПостери:The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe movie postersПостери @ http://www.imdb.com
Опавковки:Опавковки @ https://www.allcdcovers.comОпавковки @ http://www.cdcovers.ccОпавковки @ http://www.cdcovers.to
Детали за филмотAKA:Narnia Krónikái - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény (eng), The Chronicles of Narnia (eng), The Chronicles of Narnia 1 (eng), The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (eng)
Рејтинг на филмот:6.9 / 10 (308674)
[ Evil Has Reigned For 100 Years... ] - Four kids travel through a wardrobe to the land of Narnia and learn of their destiny to free it with the guidance of a mystical lion.
Режирано од :
Кредити на пишувачот:
Земја:
Јазик:
Hide ads
download subtitle