Ad blocking detected, consider supporting www.OpenSubtitles.org in an other way
X
Напредно пребарување
Гледајте филмови со преводи користејќи го OpenSubtitles player. Софтверот е бесплатен и работи во Windows.

Arthur and the Invisibles Македонски преводи (2006) 1CD srt

film

Купувај на Amazon

Детали за преводот

Преземи
Thanks

Rate quality of subtitles

Rate QUALITY of subtitles with 1 point (bad)  Rate QUALITY of subtitles with 3 point (poor)  Rate QUALITY of subtitles with 5 point (okay)  Rate QUALITY of subtitles with 7 point (good)  Rate QUALITY of subtitles with 10 point (excellent)

Коментар

Коментар

Пријави сеиспрати коментари.

Arthur and the Invisibles преводи Македонски
Име на издавачот#CD ДодадениПреземениРејтинг на преводотДодавач
DvDrip.AC3[Eng]-aXXo1CD17x 0.00titlovic
DVDRIP AC3[ENG]-AXXO1CD11x 0.00titlovic
Arthur.And.The.Invisibles[2006]DvDrip.AC3[Eng]-aXXo1CD98x 0.00ajta
Интересни линкови
Сите преводи за овој филм на овој јазикСите преводи за овој филм
Сите преводи од овој корисникПобараување за овој превод од друго реализирање
За филмот:За филмот @ http://www.imdb.comНајди фајл:Arthur and the Invisibles downloadArthur and the Invisibles SevenTorrentsDownload warez
Реализирање:Реализирање @ http://www.btarena.orgРеализирање @ http://nfo.raidrush.wsОфицијален сајт:Official site | Official site [fr] | Official site [fr] (English, French)
Трајлери:Трајлери @ http://www.imdb.comПостери:Arthur and the Invisibles movie postersПостери @ http://www.imdb.com
Опавковки:Опавковки @ http://www.allcdcovers.comОпавковки @ http://www.cdcovers.ccОпавковки @ http://www.cdcovers.to
Преводи:Преводи @ https://hitsubtitles.comОстанати:Твојот линк овде
Детали за филмотAKA:Arthur a Minimojové (eng), arthur and minimoys (eng), Arthur and the Invisibles (eng), Arthur and the Minimoys (eng), arthur et les minimoys (eng)
Рејтинг на филмот:6.0 / 10 (26863)
[ A huge adventure for the whole family. ] - Ten-year-old Arthur, in a bid to save his grandfather's house from being demolished, goes looking for some much-fabled hidden treasure in the land of the Minimoys, a tiny people living in harmony with nature.
Режирано од :
Кредити на пишувачот:
Земја:
Јазик:
Hide ads
download subtitle