Missing Privacy  Support us:
X
Напредно пребарување
Hide ads

George and the Dragon Македонски преводи (2004) 1CD sub

film

Купувај на Amazon

Детали за преводот

Преземи
Thanks

Rate quality of subtitles

Rate QUALITY of subtitles with 1 point (bad)  Rate QUALITY of subtitles with 3 point (poor)  Rate QUALITY of subtitles with 5 point (okay)  Rate QUALITY of subtitles with 7 point (good)  Rate QUALITY of subtitles with 10 point (excellent)

Коментар

Коментар

Пријави сеиспрати коментари.

Интересни линкови
Сите преводи за овој филм на овој јазикСите преводи за овој филм
Сите преводи од овој корисникПобараување за овој превод од друго реализирање
За филмот:За филмот @ http://www.imdb.comНајди фајл:Најди фајл @ http://housemovie.toGeorge and the Dragon downloadDownload warez
Реализирање:Реализирање @ http://www.btarena.orgРеализирање @ http://nfo.raidrush.wsОфицијален сајт:Media 8 Entertainment [us] | Official site | Official soundtrack page | Sci-Fi Channel
Трајлери:Трајлери @ http://www.imdb.comПостери:George and the Dragon movie postersПостери @ http://www.imdb.com
Опавковки:Опавковки @ https://www.allcdcovers.comОпавковки @ http://www.cdcovers.ccОпавковки @ http://www.cdcovers.to
Детали за филмотAKA:"Dragon Sword" [2004] (eng), Dragon Sword (eng), George & the Dragon (eng)
Рејтинг на филмот:5.7 / 10 (3221)
[ George left England as a Knight and soldier. He Came home a Dragonslayer... and a Legend. ] - A knight returning from the Crusades takes on a dragon and becomes a legend.
Режирано од :
Кредити на пишувачот:
Јазик:
Hide ads
download subtitle